Materiały ćwiczeniowe

Materiały ćwiczeniowe do treningu lateralnego

Kers a lig”

Zestaw specjalnie przygotowanych pseudotekstów – tekstów pozbawionych znaczenia – do treningu czytania metodą analityczno-syntetyczną; w zestawie znajduje się książeczka i płyta CD.

https://www.biomed.org.pl/trening-koordynacji-polkul-mozgowych-lateralny-metoda-warnkego/narzedzia-cwiczeniowe.html

Treningowa płyta CD z materiałami wspomagającymi myślenie wielotorowe

Płyta z nagranymi ścieżkami dźwiękowymi służąca do treningu automatyzacji myślenia i działania wielotorowego; na płycie nagrane są działania z tabliczki mnożenia. Zadanie polega na jednoczesnym głośnym czytaniu i rozwiązywaniu zadań matematycznych.

https://www.biomed.org.pl/trening-koordynacji-polkul-mozgowych-lateralny-metoda-warnkego/narzedzia-cwiczeniowe.html

Tablica do czytania dla krasnali

Tablica składa się ze 140 rysunków, na których przedstawione są postacie ludzi, zwierząt i przedmioty codziennego użytku. Rysunki są łatwo rozpoznawane przez dzieci. Tablica może być włączana do codziennego treningu i ćwiczeń na wiele sposobów. Można np. ćwiczyć umiejętność łączenia obrazka ze słowami, ćwiczyć pamięć i koncentrację uwagi. Możliwości wykorzystania i inwencja należą do terapeuty.

https://www.biomed.org.pl/trening-wzrokowo-sluchowy-metoda-warnkego/tablica-do-czytania-dla-krasnali.html

Program zarządzający MediTools

Oprogramowanie MediTools umożliwia prowadzenie dokumentacji medycznej w komputerze oraz analizę efektywności treningów. Uzyskane wyniki prezentowane są w formie statystyk, wykresów oraz raportów opisowych (opinia) z wykorzystaniem gotowych szablonów. Dane porównywane są z wartościami przeciętnymi i docelowymi. Użytkownik ma możliwość porównywania ze sobą poszczególnych sesji diagnostycznych oraz treningowych.

https://www.biomed.org.pl/oprogramowanie-pl.html#breadcrumb

Książki

Książeczki z tekstami przeznaczonymi do nauki czytania dla dzieci w różnych wieku

W zestawach znajdują się książka i płyta CD. Proponowane książki: Reks i Basia”, Mój przyjaciel Hifino, Hania, Arek i przyjaciele”.

https://www.biomed.org.pl/trening-koordynacji-polkul-mozgowych-lateralny-metoda-warnkego/narzedzia-cwiczeniowe.html

Książeczka Generator historii”

Generator historii jest czymś więcej niż tylko książką, z której odczytuje się historyjki. Umożliwia on puszczenie wodzy fantazji i kreatywne tworzenie nieskończonej ilości różnych historii. Historie te tworzą się samoistnie…

https://www.biomed.org.pl/trening-wzrokowo-sluchowy-metoda-warnkego/nieskonczenie-wiele-historii-generator-historii.html