Materiały ćwiczeniowe

Materiały ćwiczeniowe do treningu lateralnego

 

Kers a lig”

Zestaw specjalnie przygotowanych pseudotekstów – tekstów pozbawionych znaczenia – do treningu czytania metodą analityczno-syntetyczną.

Treningowa płyta CD z materiałami wspomagającymi myślenie wielotorowe

Płyta z nagranymi ścieżkami dźwiękowymi służąca do treningu automatyzacji myślenia i działania wielotorowego; na płycie nagrane są działania z tabliczki mnożenia. Zadanie polega na jednoczesnym głośnym czytaniu i rozwiązywaniu zadań matematycznych.

Tablica do czytania dla krasnali

Tablica składa się ze 140 rysunków, na których przedstawione są postacie ludzi, zwierząt i przedmioty codziennego użytku. Rysunki są łatwo rozpoznawane przez dzieci. Tablica może być włączana do codziennego treningu i ćwiczeń na wiele sposobów. Można np. ćwiczyć umiejętność łączenia obrazka ze słowami, ćwiczyć pamięć i koncentrację uwagi. Możliwości wykorzystania i inwencja należą do terapeuty.

Książki

 
Książeczki z tekstami przeznaczonymi do nauki czytania dla dzieci w różnych wieku

Proponowane książki: Reks i Basia”, Mój przyjaciel Hifino, Hania, Arek i przyjaciele”.

Książeczka Generator historii”

Generator historii jest czymś więcej niż tylko książką, z której odczytuje się historyjki. Umożliwia on puszczenie wodzy fantazji i kreatywne tworzenie nieskończonej ilości różnych historii. Historie te tworzą się samoistnie.

Sprawdź szczegóły:

https://www.biomed.org.pl/trening-metoda-warnkego-pl/narzedzia-cwiczeniowe-do-treningu-lateralnego.html