Materiały ćwiczeniowe do Metody Warnkego

Materiały ćwiczeniowe do Metody Warnkego to narzędzia, które terapeuta może wykorzystywać między innymi w treningu lateralnym, treningu czytania. Książki, nagrania i tablice wspomagają proces nauki czytania, automatyzacji myślenia, skupiania uwagi i rozwoju wyobraźni.

 

Materiały ćwiczeniowe do treningu lateralnego

 

Kers a lig”

Metoda Warnkego - materiały ćwiczeniowe - Kers a ligZestaw specjalnie przygotowanych pseudotekstów – tekstów pozbawionych znaczenia – do treningu czytania metodą analityczno-syntetyczną. Stosując opowiadania, które składają się z nieznanych w żadnym języku słów, zapobiegamy używaniu przez dzieci tradycyjnej techniki czytania. W przypadku typowego czytania, takiego jakiego uczymy się w szkole, dzieci mogłyby próbować zgadywać słowa, przez co  pomijałyby litery lub głoski. W konsekwencji nie zachodziłby proces automatyzacji, która polega na zmianie liter na głoski. Dzięki Kers a lig dzieci zmuszone są do czytania tekstów na poziomie fonematycznym. Pseudoteksty dostępne są w postaci książki oraz nagrań audio zainstalowanych na urządzeniu Audio4Lab.

Sprawdź Kers a lig

 

Treningowa płyta CD z materiałami wspomagającymi myślenie wielotorowe

Metoda Warnkego - materiały ćwiczeniowe - treningowa płyta CD do myślenia wielotorowegoPłyta z nagranymi ścieżkami dźwiękowymi służy do treningu automatyzacji myślenia i działania wielotorowego; na płycie znajdują się nagrania z działaniami z tabliczki mnożenia. Zadaniem ćwiczącego jednoczesne głośne czytanie i rozwiązywanie zadań matematycznych. Trening przeznaczony jest dla dzieci (powyżej 10. roku życia) i dorosłych.

Sprawdź trening myślenia wielotorowego

 

Tablica do czytania dla krasnali

Metoda Warnkego - materiały ćwiczeniowe - tablica dla krasnaliTablica składa się ze 140 rysunków, na których przedstawione są postacie ludzi, zwierząt i przedmioty codziennego użytku. Rysunki są łatwo rozpoznawane przez dzieci. Terapeuta może włączać tablicę do codziennego treningu i ćwiczeń na wiele sposobów. Może np. ćwiczyć  z dzieckiem umiejętność łączenia obrazka ze słowami, pamięć i koncentrację uwagi. Możliwości wykorzystania i inwencja należą do terapeuty, w związku z czym każdy trening może być niepowtarzalny.

Sprawdź tablicę dla krasnali

 

Książki

 
Książeczki z tekstami przeznaczonymi do nauki czytania dla dzieci w różnych wieku

Metoda Warnkego - materiały ćwiczeniowe - książki do nauki czytaniaProponowane książki: Reks i Basia”, Mój przyjaciel Hifino, Hania, Arek i przyjaciele”.

Sprawdź książki

 

Książeczka Generator historii”

Metoda Warnkego - materiały ćwiczeniowe - generator historiiGenerator historii jest czymś więcej niż tylko książką, z której odczytuje się historyjki. Umożliwia on puszczenie wodzy fantazji i kreatywne tworzenie nieskończonej ilości różnych historii. Historie te tworzą się samoistnie.

Sprawdź generator historii